מכ"ם ימי

הגנה על המרחב הימי בשל העומק והמרחב הכמעט בלתי מוגבר ,הינו אתגר אנושי וטכנולוגי גדול. קבוצת ארומיד בע"מ המספקת מגוון רחב של פתרונות מבית היוצר של חברת המכ"מים הידועה "KELVIN HUGHES " , סנסורים ומכ"מים המיועדים להגנה מלאה על מרחבים ימיים , נמלים, אסדות , ספינות וכלי שיט קטנים .

בנוסף ניתן למצוא פתרונות הגנה על המרחב הימי באמצעות כלים ניידים לרבות כלי שיט וכלי רכב ובאמצעות אמצעים נייחים שניתן לנייד כגון תרנים וחצובות המחוברות לנגררים או מכולות .

מכשירים המיועדים לספק מערכת תקשורת טובה ואיכותית. מלבד המכ"ם הימי, בארומיד אפשר למצוא מגוון רחב של מכשירי קשר, ווקי טוקי, מערכות אבטחה (באוויר, ביבשה ובים) ומכשירי תקשורת לוויינית. הצוות המקצועי של החברה ישמח להתאים לכל לקוח את המכשיר המתאים לו.

לא רק חיל הים משתמש במכ"מים ימיים

  • אסדות נפט.
  • אסדות גז.
  • מעברות וספינות.
  • נמלים.
  • מעברי גבול ימיים.
  • תעלות.
  • נתיבי תעבורה ימיים.

ההיסטוריה הקצרה של המכ"ם

היום לא ניתן לתאר את פעולתן של ספינות ללא מכ"ם ימי, אך לא תמיד כך היה הדבר. השימוש בגלי רדיו נעשה עוד ב-1904. אז הוכיח הממציא כריסטיאן האולסמייר כי ישנה אפשרות לאתר ספינות אבודות באמצעות גלי רדיו. אך המצאת הרדאר עצמו הייתה רק ב-1935. כאשר היטלר החל לחזק את חייל האוויר הגרמני, החליטה בריטניה לפעול כדי להתגונן מפניו. או אז המציא המדען רוברט ווטסון וואט את מכשיר הרדאר (מכ"ם) הנועד לגלות מטוסים גרמניים. אף על פי שבזמנו נועד המכשיר לשימוש אווירי, שהרי היום מיועד המכ"ם גם לשימוש

שיתוף ברשתות חברתיות

מאמרים נוספים

Riedel בישראל 2022

בכנס Riedel בישראל 2022 הוצגו פיתוחים חדישים ביותר בתחום הוידאו והאודיו לאולפני שידור, ציוד לאולפנים ולגופי הביטחון השונים.

המשך בקריאה
חפ"ק

מערכות חפ"ק

מערכות חדרי פיקוד ושליטה חפ"ק, או חדר פיקוד קדמי, הינו חדר בעל נציגות מפקדה או אחראיים של הפיקוח במקום ביטחוני, חברה או

המשך בקריאה
מצלמות גוף

מצלמות גוף

מצלמת גוף מצלמות גוף הן מצלמות זעירות הנישאות על חזהו או ראשו של אדם בתפקיד ביטחוני, כמו שוטר או איש אבטחה וזאת

המשך בקריאה

פתרונות התקשוב והתקשורת היעילים ביותר

מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן